Basen w podłodze? Kawałek liściastej dżungli w kuchni? Czyli nowoczesne projektowanie wnętrz.

Jeśli ktoś nie spotkał się z powyższym tematem wcześniej to rzecz należy wyjaśnić: fototapeta w podłodze to innymi słowy efekt 3 D w posadzce podłogowej, wykonana z solidnej ekologicznej żywicy, pod którą będzie znajdować się ulubiony wzór. W podłodze – posadzka bezspoinowa z grafiką na dowolnej powierzchni. Iście oryginalny pomysł na zaaranżowanie podłogi w mieszkaniu.

 

Podłogowe łazienki, kuchnie i przedpokoje nadają się idealnie, aby stworzyć nowy wystrój 3d w malutkim mieszkanku lub w większym domu. Posadzki żywiczne są bardzo nowoczesnym rozwiązaniem, stanowią fragment niecodziennych rzeczywistości. Warto w tym względzie poradzić się doświadczonego architekta, który fachową wiedzą może przyczynić się do prawdziwych cudów w Państwa domach. Nawet w szarym, ponurym i nieremontowanym od lat mieszkaniu projektant może zaprojektować  bardzo pożądane i nowoczesne  rozwiązania podłogowe. Podłogi 3d z fototapetą wewnątrz są nietrudne do zrealizowania również w nowo wybudowanych domach i są stosunkowo niedrogie wbrew pozorom. Do ustalenia indywidualnego na podstawie cennika za 1 m2, po rozmowach wstępnych z architektem.

 

Aranżacja wnętrza z podłogą żywiczną musi być zastosowana wedle gustu klienta. Podłogi z efektem wzorów nie są przeznaczone wyłącznie do domów prywatnych, jak najbardziej nadają się do miejsc publicznych. Realizacja takiego przedsięwzięcia to wolność klienta w podejmowaniu decyzji przy wyborze kolorów, wzorów, tekstur, motywów czy kształtów. W niedużych mieszkaniach sprawdzają się motywy przyrodnicze i subtelniejsze, z zastosowaniem barw jasnych, które rozświetlają mniejsze powierzchnie. Warto pamiętać o kolorach nieba, wody i ziemi. W domach dużych i przestronnych idealne są odcienie barw pochodnych i wszelkie odcienie barw ciemniejszych: szarości, brązy, grafity, granaty. W połączeniu z odpowiednimi wzorami, tworzą niepowtarzalne wrażenia zmysłowe.

 

Warto pamiętać o jednej ważnej zasadzie: w mniejszych wnętrzach są pożądane kolory jaśniejsze, bo rozświetlają pomieszczenia, a w większych mogą być śmiało używane ciemniejsze kolory, bo  zmniejszają optycznie wnętrza i nadają im przytulności.

 

Warto zajrzeć także do naszego innego wpisu na temat fotopodłóg:

Podłoga 3d, jak zrobić? Czyli fotopodłoga w mieszkaniu – projektowanie wnętrz

 

 

Reasumując: podłogi 3d w domach, mieszkaniach  i innych wnętrzach używalności publicznej to ekologiczne i bardzo wytrzymałe, odporne na ścieranie, bakterie i promienie UF rozwiązania na nowoczesną podłogę. Tak zwany efekt 3d każdorazowego pogrążenia się z nieutopieniem  w głębokościach.

podłoga 3d

 


Skontaktuj się z nami