podłoga z drewna bambusowego

Czy podłoga bambusowa jest dobrym pomysłem na aranżację wnętrza?

Podłoga bambusowa – krąży na jej temat wiele mitów, i nie do końca prawdziwych informacji. Powszechnie uważa się, że bambus jest miękkim drewnem. Dlaczego? Ponieważ kiedyś faktycznie technologia wytwarzania desek z bambusa była nie do końca na najwyższym poziomie, i 10 lat temu podłogi z bambusa były po prostu.. miękkie. Jak wiadomo, bambus nie jest prawdziwym drewnem.. tylko trawą! Kluczem do sukcesu jest technologia prasowania desek bambusowych, która poszła mocno do przodu. Czy podłoga bambusowa to dobry pomysł?Czy podłoga bambusowa jest dobrym pomysłem na aranżację wnętrza?

Podłoga bambusowa – co jest bardziej twarde, deska bambusowa czy dębowa?

Każdy odruchowo odpowie, że oczywiste, że dąb jest twardszy. Prawdą jest natomiast, że dzisiejsze deski bambusowe są średnio 2,5 raza! bardziej twarde niż dąb. Faktem jest, że średnia twardość dębu wynosi 36MPa, natomiast deski bambusowej 109MPa. Czy podłoga bambusowa to dobry pomysł?

ZOBACZ TEŻ: Podłoga drewniana, olej czy lakier?

Podłoga bambusowa – czy deski bambusowe są wytrzymałe?

Są jak najbardziej wytrzymałe, i mitem jest to że są nietrwałe. Inwestorzy coraz chętniej inwestują w podłogi bambusowe we wnętrzach publicznych, w restauracjach, salach weselnych, właśnie ze względu na wytrzymałość takich podłóg.Czy podłoga bambusowa jest dobrym pomysłem na aranżację wnętrza?

Podłoga bambusowa – czy jest droga?

To zależy. Dla przeciętnego Kowalskiego będzie drogą zabawą, ze względu na to, że średnia cena za m2 podłogi bambusowej wynosi 160zł brutto. Nie ma co się oszukiwać, wychodzi sporo drożej niż panele, które są powszechnie zakładane w polskich domach. Ale.. to i tak dwa razy taniej niż podłoga dębowa, za którą trzeba zapłacić w granicach 300zł m2. Jest to więc ciekawa alternatywa dla tradycyjnych podłóg dębowych.

ZOBACZ TEŻ: Wytyczne usytuowania przyłączy w kuchni.

Podłoga bambusowa – czy nadaje się na polskie warunki klimatyczne?

Bambus jak najbardziej sprawdza się w polskim mikroklimacie. Chociażby, ze względu niską higroskopijność. W praktyce bambus o wiele mniej nasiąka wilgocią niż dąb, co jest kolejnym argumentem na rzecz podłogi bambusowej.

Podłoga bambusowa – projektowanie wnętrz

Wiadomo, na temat gustów się nie dyskutuje, natomiast podłoga bambusowa wydaje się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych podłóg drewnianych jakie mamy zazwyczaj w swoich wnętrzach domów. Projektanci wnętrz są coraz bardziej odważni, i wykorzystują egzotyczne drewno w swoich projektach, co nas bardzo cieszy. Z pewnością pomaga tu duża gama kolorów jakie mamy do dyspozycji, jeżeli chodzi o bambus barwiony specjalnymi olejami lub lakierami.

 

kurs projektowania wnętrz


Najnowsze na blogu

jaki jest najlepszy program do projektowania wnętrz?
03.01.2020

Jaki jest najlepszy program do projektowania wnętrz?

Każdy projektant wnętrz, który zaczyna swoją przygodę ma poważny dylemat, jakie narzędzie pracy wybrać w gąszczu programów do projektowania. Stworzyliśmy zestawienie tych ważniejszych, i naszym zdaniem godnych uwagi.

jaki jest najlepszy darmowy program do projektowania wnętrz?
02.28.2020

Jaki jest najlepszy darmowy program do projektowania wnętrz?

Szukasz darmowego programu do projektowania wnętrz? Przygotowaliśmy przegląd ważniejszych programów za free, wraz z wadami i zaletami każdego z nich.

jak otworzyć biuro projektowania wnetrz?
09.21.2019

Jak zało­żyć biuro pro­jektowania wnętrz?

Wpis o tym jak otworzyć własne biuro projektowania wnętrz.

czym się różnic projektant od architekta wnętrz?
09.19.2019

Dekorator, projektant czy architekt wnętrz? Czym się różnią te zawody?

Czy projektant, architekt wnętrz i dekorator to te same zawody? Wyjaśniamy różnice.

Zobacz więcej artykułów

Skontaktuj się z namiMetody płatności