Czy warto zlecić architektowi projekt elewacji?

Dlaczego warto zlecić projekt elewacji domu architektowi?

Każdy z nas marzy o komfortowym, dostosowanym do naszych potrzeb domu. Pragniemy również, aby był reprezentacyjny. Zazwyczaj każdy z nas wie, jaki chciałby mieć, swój wymarzony azyl w postaci pięknego domu. Dosyć częstym przypadkiem jest to, że pomimo zjawiskowych wnętrz, elewacja domu daje wiele do życzenia, przez co psuje cały efekt. Niezmiernie ważne jest, aby komponowała się spójnie z resztą otoczenia oraz tym co reprezentuje wewnątrz. Dlatego tak ważny jest projekt elewacji.

 ZOBACZ TEŻ: Projekt kuchni.

Dobrze zaprojektowana elewacja to prawdziwa ozdoba domu!

Chyba każdy zgodzi się z faktem, że elewacja naszego domu określa nasz gust, wyobraźnię i nas samych. Budowa upragnionego domu wymaga dosyć sporych nakładów finansowych  i dlatego chcemy, aby podobał się on nie tylko nam, ale również innym osobom z zewnątrz. Od dawna ludzie są coraz bardziej świadomi faktu, iż „szata” zewnętrznych ścian to nie tylko ochrona przed niszczącym wpływem warunków atmosferycznych, a odgrywa ona dużo bardziej znaczącą rolę, niż wcześniej było to powszechnie przyjęte. Prawda jest, że elewacja potrafi wydobyć wszystko co najlepsze z bryły budynku, może pomóc w totalnej metamorfozie domu, ale niestety również może bardzo dotkliwie oszpecić naszą „twierdzę”.

Nieograniczone możliwości w projektowaniu

Najlepiej jeśli już na etapie projektowania i budowy domu, przemyślimy jak chcemy aby wyglądał z zewnątrz. Nasz dom możemy pokryć tynkiem elewacyjnym, tradycyjnym lub cienkowarstwowym, następnie pomalować farbą w dowolnym kolorze, albo możemy zaszaleć i użyć bardziej fantazyjnych materiałów, takich jak spieki kwarcowe, panele aluminiowe, kamień, drewno, przeszklenia, cegła, klinkier lub tynk mineralny. Bardzo istotnych, o ile nie najważniejszym elementem projektu jest ciekawie dobrane podświetlenie elewacji. Podkreśla ono faktury, i może totalnie odmienić odbiór domu.   Kolejna kwestia taka jak, drzwi zewnętrzne, balkony, tarasy, zadaszenia, antresole jest kluczowa w finalnym odbiorze. Dobrze by było, aby pamiętać o tym aby wszystko komponowało się w logiczna całość z przestrzenią wokół naszego domu, jak i budynków sąsiadów.

Czy warto zlecić architektowi projekt elewacji?

Jest wiele powodów. Projektant dobierze rodzaj „powłoki naszego domu, która musi być odpowiednio dobrana do naszych możliwości finansowych jak i warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz.  Architekt wykona dokładną dokumentacje i rozrysuje wszystkie elementy oświetleniowe i dekoracyjne, dzięki którym wykonanie przez ekipę będzie dokładne. Dzięki wizualizacjom będziemy mogli dokładnie sobie wyobrazić efekt końcowy. Przydatny będzie także wykaz potrzebnych materiałów, z dokładną ich ilością zakupu, ceną oraz zdjęciami. Da to duży komfort oraz oszczędzi wielu nerwów. Dzięki takiemu projektowi, wykonawcy będą w stanie wykonać elewację znacznie sprawniej i bez niepotrzebnych dodatkowych kosztów z powodu pomyłek. Z naszej strony możliwy jest nadzór autorki nad realizacją oraz polecenie sprawdzonej ekipy.

ZOBACZ TEŻ: Odbiór techniczny mieszkania.

Potrzebujesz nowego projektu lub zmiany i wyceny projektu elewacji? Zapraszamy do kontaktu.

Prześlij rzuty, zdjęcia domu do nas. Wycena w 24h.

Realizacja na terenie Bydgoszczy i Trójmiasta, oraz zdalnie  na terenie całej Polski.

Kompleksowe projekty wnętrz wraz z projektem elewacji to specjalność Akademii Dobrych Wnętrz.

Projektując cały dom, zachowujemy charakter i gust gospodarza.


Najnowsze na blogu

jaki jest najlepszy program do projektowania wnętrz?
03.01.2020

Jaki jest najlepszy program do projektowania wnętrz?

Każdy projektant wnętrz, który zaczyna swoją przygodę ma poważny dylemat, jakie narzędzie pracy wybrać w gąszczu programów do projektowania. Stworzyliśmy zestawienie tych ważniejszych, i naszym zdaniem godnych uwagi.

jaki jest najlepszy darmowy program do projektowania wnętrz?
02.28.2020

Jaki jest najlepszy darmowy program do projektowania wnętrz?

Szukasz darmowego programu do projektowania wnętrz? Przygotowaliśmy przegląd ważniejszych programów za free, wraz z wadami i zaletami każdego z nich.

jak otworzyć biuro projektowania wnetrz?
09.21.2019

Jak zało­żyć biuro pro­jektowania wnętrz?

Wpis o tym jak otworzyć własne biuro projektowania wnętrz.

czym się różnic projektant od architekta wnętrz?
09.19.2019

Dekorator, projektant czy architekt wnętrz? Czym się różnią te zawody?

Czy projektant, architekt wnętrz i dekorator to te same zawody? Wyjaśniamy różnice.

Zobacz więcej artykułów

Skontaktuj się z namiMetody płatności