Czy warto zlecić architektowi projekt elewacji?

Dlaczego warto zlecić projekt elewacji domu architektowi?

Każdy z nas marzy o komfortowym, dostosowanym do naszych potrzeb domu. Pragniemy również, aby był reprezentacyjny. Zazwyczaj każdy z nas wie, jaki chciałby mieć, swój wymarzony azyl w postaci pięknego domu. Dosyć częstym przypadkiem jest to, że pomimo zjawiskowych wnętrz, elewacja domu daje wiele do życzenia, przez co psuje cały efekt. Niezmiernie ważne jest, aby komponowała się spójnie z resztą otoczenia oraz tym co reprezentuje wewnątrz. Dlatego tak ważny jest projekt elewacji.

 ZOBACZ TEŻ: Projekt kuchni.

Dobrze zaprojektowana elewacja to prawdziwa ozdoba domu!

Chyba każdy zgodzi się z faktem, że elewacja naszego domu określa nasz gust, wyobraźnię i nas samych. Budowa upragnionego domu wymaga dosyć sporych nakładów finansowych  i dlatego chcemy, aby podobał się on nie tylko nam, ale również innym osobom z zewnątrz. Od dawna ludzie są coraz bardziej świadomi faktu, iż „szata” zewnętrznych ścian to nie tylko ochrona przed niszczącym wpływem warunków atmosferycznych, a odgrywa ona dużo bardziej znaczącą rolę, niż wcześniej było to powszechnie przyjęte. Prawda jest, że elewacja potrafi wydobyć wszystko co najlepsze z bryły budynku, może pomóc w totalnej metamorfozie domu, ale niestety również może bardzo dotkliwie oszpecić naszą „twierdzę”.

Nieograniczone możliwości w projektowaniu

Najlepiej jeśli już na etapie projektowania i budowy domu, przemyślimy jak chcemy aby wyglądał z zewnątrz. Nasz dom możemy pokryć tynkiem elewacyjnym, tradycyjnym lub cienkowarstwowym, następnie pomalować farbą w dowolnym kolorze, albo możemy zaszaleć i użyć bardziej fantazyjnych materiałów, takich jak spieki kwarcowe, panele aluminiowe, kamień, drewno, przeszklenia, cegła, klinkier lub tynk mineralny. Bardzo istotnych, o ile nie najważniejszym elementem projektu jest ciekawie dobrane podświetlenie elewacji. Podkreśla ono faktury, i może totalnie odmienić odbiór domu.   Kolejna kwestia taka jak, drzwi zewnętrzne, balkony, tarasy, zadaszenia, antresole jest kluczowa w finalnym odbiorze. Dobrze by było, aby pamiętać o tym aby wszystko komponowało się w logiczna całość z przestrzenią wokół naszego domu, jak i budynków sąsiadów.

Czy warto zlecić architektowi projekt elewacji?

Jest wiele powodów. Projektant dobierze rodzaj „powłoki naszego domu, która musi być odpowiednio dobrana do naszych możliwości finansowych jak i warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz.  Architekt wykona dokładną dokumentacje i rozrysuje wszystkie elementy oświetleniowe i dekoracyjne, dzięki którym wykonanie przez ekipę będzie dokładne. Dzięki wizualizacjom będziemy mogli dokładnie sobie wyobrazić efekt końcowy. Przydatny będzie także wykaz potrzebnych materiałów, z dokładną ich ilością zakupu, ceną oraz zdjęciami. Da to duży komfort oraz oszczędzi wielu nerwów. Dzięki takiemu projektowi, wykonawcy będą w stanie wykonać elewację znacznie sprawniej i bez niepotrzebnych dodatkowych kosztów z powodu pomyłek. Z naszej strony możliwy jest nadzór autorki nad realizacją oraz polecenie sprawdzonej ekipy.

ZOBACZ TEŻ: Odbiór techniczny mieszkania.

Potrzebujesz nowego projektu lub zmiany i wyceny projektu elewacji? Zapraszamy do kontaktu.

Prześlij rzuty, zdjęcia domu do nas. Wycena w 24h.

Realizacja na terenie Bydgoszczy i Trójmiasta, oraz zdalnie  na terenie całej Polski.

Kompleksowe projekty wnętrz wraz z projektem elewacji to specjalność Akademii Dobrych Wnętrz.

Projektując cały dom, zachowujemy charakter i gust gospodarza.


Najnowsze na blogu

na jakim etapie budowy domu najlepiej kontaktowac się z projektantem wnętrz?
08.13.2019

Kiedy najlepiej kontaktować się z architektem wnętrz?

Na jakim etapie budowy domu najlepiej kontaktować się z architektem wnętrz?

Rodzaje frontów kuchennych
07.17.2019

Jakie fronty wybrać do kuchni?

Drewno, MDF lakierowany, płyta wiórowa laminowana.. jakie fronty wybrać do kuchni?

Wytyczne usytuowania gniazd w kuchni.
07.12.2019

Wytyczne usytuowania przyłączy w kuchni

Wytyczne usytuowania przyłączy w kuchni - czyli jak dobrze zaprojektować kuchnię?

odbiór kluczy od mieszkania
07.07.2019

Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera, a odbiór kluczy. Na co zwrócić uwagę?

Kilka wskazówek, jak przygotować się na odbiór mieszkania.

Zobacz więcej artykułów

Skontaktuj się z namiMetody płatności