jaki jest najlepszy darmowy program do projektowania wnętrz?

Jaki jest najlepszy darmowy program do projektowania wnętrz?

Darmowy program do projektowania wnętrz – przegląd najważniejszych na rynku

Najlepszy darmowy program do projektowania wnętrz to moim zdaniem PCON.Planner. Nie ma w zasadzie konkurencji, ponieważ inne programy to raczej proste aplikacje do zabawy, które niewiele wniosą w projekt.

PCON.PLANNER

 

najlepszy darmowy program do projektowania wnętrz pcon.planner

Zaawansowane darmowe narzędzie dla architektów wnętrz. Najbardziej zaawansowany, darmowy program do projektowania wnętrz. Wydaje się być łatwy w obsłudze, a wizualizacje są całkiem przyzwoite. Na tyle przyzwoite, ze bez skrępowania można je pokazać klientowi, który zapłacił za projekt. Jest ciekawą opcją, a wręcz szansą dla początkujących projektantów wnętrz, którzy zazwyczaj nie dysponują takim budżetem, aby od razu kupić komercyjny program typu SketchUP, Archicad czy Caddecor, których ceny wynoszą od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

PLUSY

MINUSY

 

 

Sketchup Make

najlepszy darmowy program do projektowania wnętrz sketchup make

Darmowy program twórców Sketchup’a, dla początkujących entuzjastów projektowania wnętrz. Dość ciekawe, proste narzędzie do szybkiego stworzenia swojej wizji. Oczywiście brak możliwości tworzenia dokumentacji technicznej, wyklucza go z listy programów prawdziwego architekta.

PLUSY

MINUSY

 

 

Power NET+

najlepszy darmowy program do projektowania wnętrz power net+

Prosty w obsłudze, bezpłatny program on-line do projektowania wnętrz. Twórcą jest firma CAD Projekt K&A (właściciel Caddecor). Współpracują z marką Black Red White i Pilch, i ich produkty znajdziemy w bazie tej aplikacji. Zawiera dość bogatą bazę uniwersalnego wyposażenia wnętrz, która zawiera ponad 1000 elementów.

PLUSY

MINUSY

 

 

Sweet Home 3d

najlepszy darmowy program do projektowania wnętrz sweet home 3d

Bardzo prosty i łatwy program do szybkiego zaprojektowania mieszkania. Raczej dla osoby, która zaczyna przygodę z projektowaniem wnętrz.

PLUSY

MINUSY

 

 

Ikea Home Planner

najlepszy darmowy program do projektowania wnętrz ikea home planner

Darmowa aplikacja, którą udostępnia IKEA. Służy do projektowania łazienek, kuchni, zabudowy szaf z wykorzystaniem tylko i wyłącznie mebli Ikea. Dosyć prymitywne narzędzie, choć na pewno przydatne dla osób lubiących zabawę w projektowanie swojego domu z udziałem produktów marki IKEA.

PLUSY

MINUSY

 

Leroy Merlin Planer 3D

Proste narzędzie do zabawy w projektanta wnętrz sklepu Leroy Merlin.

PLUSY

MINUSY

 

 

Moja łazienka

najlepszy darmowy program do projektowania wnętrz moja łazienka

Bardzo prosty, darmowy program do aranżacji łazienek, stworzony przez firmę Koło. Jest to program stworzony dla klientów marki, i oczywiście w bazie są produkty tylko tej marki. Coraz więcej producentów tworzy tego typu aplikacje w celu zwiększenia sprzedaży swoich produktów, i KOŁO nie jest tutaj wyjątkiem.

PLUSY

MINUSY

 

Powyższe programy są raczej przeznaczone dla amatorów, bądź ludzi chcących samodzielnie zaaranżować swoją przestrzeń w domu. Jedynym godnym uwagi wydaje się być Pcon.planner.

Jeżeli znacie inne darmowe programy warte (bądź nie) uwagi, dajcie znać w komentarzach poniżej.

 


Contact Us