projekty elewacji jaką farbę wybrać?

Projekty elewacji, a farba jaką wybierzemy

Projekty elewacji

Projekt elewacji wymaga doboru odpowiedniego koloru farby. Warto się zastanowić jaką farbę wybierzemy  na ściany zewnętrzne naszego domu. Od barwy, jakości i trwałości farby będzie zależał nie tylko wygląd naszej siedziby zaraz po zakończeniu prac, ale też to jak będzie się prezentowała za 10-15 lat. Projekt elewacji powinny uwzględniać trwałość materiałów jakie zostały dobrane przez architekta czy projektanta.

Ten wymarzony kolor…

Wybierając kolor farby do elewacji trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Jasne kolory powiększają, ciemne pomniejszają bryłę budynku. Nie należy wybierać zbyt intensywnej barwy, która może się szybko znudzić, a jest kłopotliwa w przypadku chęci zmiany na inną.

Ściany elewacji malujemy za pomocą wałka, pędzla lub natrysku. Malowanie „powłoki” naszego domu powinniśmy zacząć od góry. Warto też przed rozpoczęciem prac sprawdzić prognozę pogody, i to najlepiej u kilku źródeł, ponieważ świeżo pomalowane ściany należy chronić przed deszczem, pyleniem z powodu silnego wiatru i silnym nasłonecznieniem.

ZOBACZ TEŻ: Projekty elewacji.

 


Contact Us