Architektura Bydgoszczy

Nowoczesna architektura Bydgoszczy

Architektura Bydgoszczy

Architektura Bydgoszczy ma wiele do zaoferowania turystom, którzy doceniają piękne budynki. Najbardziej charakterystycznymi elementami architektonicznego krajobrazu Bydgoszczy są niewątpliwie spichrze. Nie da się nie zauważyć, że nowo powstałe inwestycje są dość często wynikiem inspiracji tej historycznej okolicy. Bydgoskie zabytkowe spichrze nad Brdą są odwiecznym symbolem tego miasta. Znajdują się w większości na nabrzeżach rzeki Brdy i Młynówki, a kilka z nich zachowało się w głębi miasta.

Niewątpliwą perełką architektury Bydgoszczy jest Wieża Ciśnień, która jest położona na Wzgórzu gen. Henryka Dąbrowskiego. Bryła tego budynku zachwyca nie tylko swoją elewacją, ale również tym co kryje w środku. Jako zabytek jest częścią Muzeum Wodociągów i przy okazji ciekawą atrakcją turystyczną z tarasem widokowym na centrum Bydgoszczy.

Architektura Bydgoszczy Architektura Bydgoszczy

 

Nowoczesna architektura Bydgoszczy

Oprócz tej historycznej części, nowoczesna architektura Bydgoszczy nabiera coraz więcej kolorów. Deweloperzy prześcigają się w coraz to nowszych inwestycjach w postaci apartamentowców, biurowców, budynków użyteczności publicznej.

Dosyć ciekawym punktem najnowszej architektury Bydgoszczy jest projekt apartamentowca Nordic Haven. Cechą szczególną jest kaskadowo-tarasowa forma i wyraźnie zaznaczony w elewacji podział na część biurowo-usługową i mieszkalną.

Nie da się pominąć niezwykłej architektury mariny w centrum Bydgoszczy. Charakterystyczny dach, który przechodzi płynnie w elewację, następnie w efektowny taras nad taflą wody przepięknie prezentuje się na Wsypie Młyńskiej. Jest to niewątpliwie przykład architektury w najlepszym wydaniu.

Nowoczesna architektura Bydgoszczy Nowoczesna architektura Bydgoszczy

 

Aranżacja wnętrz

Kolejną ciekawostką architektury Bydgoszczy jest zapewne dom na wodzie. Choć w Europie to dosyć popularne rozwiązanie, w Polsce to nadal nowość, tym bardziej cieszymy się że mieszkanie na wodzie zacumowało w Bydgoszczy. Powierzchnia całego domu ma około 80 m2 i ma charakter studia. Składa się z części dziennej połączonej z jadalnią, kuchnią oraz oddzielnego salonu, w charakterze pokoju kąpielowego z jacuzzi. Aranżacja wnętrz części dziennej mieszkania przewiduje możliwość wydzielenia niewielkiej sypialni poprzez opuszczenie rolet. Pod względem użytkowym nie różni się od typowego domu, z tą różnicą, że w każdym momencie można go odpiąć i odpłynąć w dowolne miejsce. Wnętrza są konsekwentnie zaprojektowane uwzględniając proste, nowoczesne kształty o łukowo ściętych narożnikach.

Aranżacja wnętrz

Komentarze są wyłączone.


Najnowsze na blogu

Podłoga 3d z żywicy epoksydowej
06.22.2019

Podłoga 3D z żywicy epoksydowej – jak zrobić graficzną podłogę?

Kilka słów o podłogach 3D z żywicy epoksydowej

jaki jest najlepszy darmowy program do projektowania wnętrz?
06.06.2019

Jaki jest najlepszy darmowy program do projektowania wnętrz?

Szukasz darmowego programu do projektowania wnętrz? Przygotowaliśmy przegląd ważniejszych programów za free, wraz z wadami i zaletami każdego z nich.

jaki jest najlepszy program do projektowania wnętrz?
06.05.2019

Jaki jest najlepszy program do projektowania wnętrz?

Każdy projektant wnętrz, który zaczyna swoją przygodę ma poważny dylemat, jakie narzędzie pracy wybrać w gąszczu programów do projektowania. Stworzyliśmy zestawienie tych ważniejszych, i naszym zdaniem godnych uwagi.

darmowy program do projektowania wnętrz pcon.planner
06.04.2019

Darmowy program do projektowania wnętrz pCon.planner

Czy istnieje darmowy program do profesjonalnej aranżacji wnętrz?

Zobacz więcej artykułów

Skontaktuj się z namiMetody płatności