Co obejmuje kompleksowy projekt aranżacji wnętrz i jaki jest jego zakres?

Co obejmuje kompleksowy projekt aranżacji wnętrz i jaki jest jego zakres?

Co obejmuje kompleksowy projekt i jaki jest jego zakres?

 1. Inwentaryzacja
  Pomiary pomieszczeń w miejscu inwestycji
 2. Projekt Koncepcyjny
  Pierwszy etap prac projektowych to praca nad koncepcją. Koncepcja obejmuje rzuty z propozycjami ścian działowych, układu mebli, urządzeń i sanitariatów. Na podstawie wybranej koncepcji pracujemy nad jej ostateczną formą.
 3. Wizualizacje wszystkich pomieszczeń
  Opracowanie projektu koncepcyjnego daje możliwość realizacji kolejnego etapu, czyli wykonania wizualizacji. Jest to najbardziej oczekiwana część projektu przez Klientów, dlatego przywiązujemy dużą wagę do tego, aby wizualizacje były jak najbardziej fotorealistyczne i wiernie odwzorowywały to co zaprojektujemy i to jak wnętrze będzie wyglądało po jego wykończeniu.
 4. Wykaz materiałów i mebli użytych w wizualizacjach oraz kontrola kosztów
  W ramach kompleksowego projektu przygotowujemy szczegółowy wykaz materiałów (m.in. mebli, opraw oświetleniowych, sanitariatów oraz wszystkich innych elementów zaprojektowanych we wnętrzu) zawierający niezbędne informację takie jak nazwa produktu, adres sklepu posiadającego dany produkt w swojej ofercie oraz niezbędne ilości potrzebne do zrealizowania projektu (ilość płytek, tapet, podłóg, itp.) Podczas spotkań w naszej pracowni pokazujemy dostępne nam materiały wykończeniowe (płytki, podłogi, tapicerki, tapety, kolory farb, itp). Na życzenie Klientów, wycenie podlegają także wszystkie elementy na indywidualne zamówienie m.in. zabudowa meblowa, meble na wymiar w tym meble tapicerowane, zabudowa ze szkła, blaty kamienne, itp. Wyceny dokonujemy wyłącznie w sprawdzonych, współpracujących z nami firmach.
 5. Przygotowywanie zamówień
  Kompleksowy projekt nie obejmuje usługi zakupu prezentowanych towarów, ale szczegółowy wykaz materiałów z dokładnymi danymi kontaktowymi pozwalają na szybkie i łatwe przejście przez ten etap. Na życzenie klienta możemy pomóc w przygotowaniu zamówień w firmach, z którymi współpracujemy.
 6. Dokumentacja techniczna dla ekipy
  Proces projektu wnętrza kończy się wraz z zaakceptowaniem wizualizacji oraz wykazu materiałów. Przystępujemy wtedy do etapu przygotowania szczegółowej dokumentacji projektowej w oparciu o wcześniejsze założenia wypracowane podczas procesu projektu. Precyzyjne rysunki techniczne stanowią dokładną instrukcję budowlaną dla ekipy wykonawczej umożliwiającą zrealizowanie projektu zgodnie z ustaleniami i wizją przedstawioną na wizualizacjach.Dokumentacja techniczna, zwana też projektem wykonawczym, przekazywana jest w formie książki. Zawiera następujące rysunki techniczne:

USŁUGI DODATKOWE

Projekt kompleksowy z pełnym nadzorem (usługa pod klucz)

Usługa pod klucz to propozycja dla osób, które cierpią na permanentny brak czasu i chciałyby abyśmy zajęli się realizacją wykonanego przez nas projektu w ich imieniu. Jest to usługa skierowana do Klientów chcących, aby projekt był zrealizowany dokładnie z wizją projektanta. Nadzór pełny to nie tylko kontrola nad zgodnością prac wykończeniowych z dokumentacją techniczną oraz jakością wykonywanych robót, to także koordynacja zamówień oraz dostaw materiałów i mebli zgodnie z zaakceptowanym wykazem. Co więcej, usługa projektu kompleksowego z pełnym nadzorem obejmuje koordynowanie pracy ekipy, stały kontakt z nią w celu śledzenia postępu prac, a także spotkania na budowie w celu wyjaśnienia niejasności.

co zawiera projekt wnętrz?


Najnowsze na blogu

Architektura Bydgoszczy
05.30.2020

Nowoczesna architektura Bydgoszczy

Oprócz historycznej architektury, Bydgoszcz nabiera coraz więcej kolorów jeśli chodzi o nowoczesne projekty budynków.

czym się różnic projektant od architekta wnętrz?
05.02.2020

Dekorator, projektant czy architekt wnętrz? Czym się różnią te zawody?

Czy projektant, architekt wnętrz i dekorator to takie same zawody? Czym się dokładnie zajmują?

Jak wybrać dobrego architekta do projektu indywidualnego?
04.29.2020

Jak wybrać dobrego architekta do projektu indywidualnego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze architekta, który ma wykonać indywidualny projekt domu?

proces projektowania wnętrz
04.26.2020

Jak przebiega proces projektowania wnętrz i ile trwa?

W jaki sposób przebiega projekt wnętrz? Ile on trwa? Wszystkie etapy projektowania wnętrz opisane krok po kroku.

Zobacz więcej artykułów

Skontaktuj się z namiMetody płatności