Podłoga w mieszkaniu pomysłem projektanta wnętrz

Wchodząc do kuchni musimy mieć pewność, że podłoga będzie nam się kojarzyć z domowymi wypiekami i smacznym posiłkiem albo smaczną poranną kawą. Niby nic, ale gdyby w kuchni na podłodze leżała sobie wykładzina pokojowa albo bogato wydziergany dywan w stylu rokoko, mielibyśmy wrażenie, że nie jesteśmy we własnym domu.

Podobnie z pokojem sypialnym czy gościnnym, nie powinny być w nim kafelki – ale to rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Dyskutuje się natomiast o ładzie i stylu. A mieszkanie lub dom, żeby posiadało swój styl i było piękne i prawdziwie domowe, przyjazne domownikom, musi mieć odpowiednio dobrane podłogi. Warto również pomyśleć o zatrudnieniu projektanta wnętrz. Nie inaczej. To bardzo ważne przykazanie profesjonalnie wykończonego domu lub mieszkania.

Oczywiście wchodząc do łazienki powinniśmy natrafiać na kafle lub podłogę wybitnie zaprojektowaną w 3d, z ekologicznej żywicy. A  to już szczyt marzeń i istne szaleństwo, znaleźć się na przykład w oceanie po szyję. W tym celu również nieodzowna aranżacja przez fachowca. Każdy dom, mieszkanie czy inne sprawnie zaaranżowane wnętrze, gdzie mieszkają ludzie, musi mieć stylowo dobrane podłogi, z odpowiednio dobranych materiałów. I tak podłogi mogą być z litego drewna, wykonane z paneli, laminowane, z kafli, z ogrzewaniem lub bez, z nieprzeciętnymi stylizacjami, fakturami i wykończeniami. Mogą być zupełnie proste lub bogato zdobione, barwne lub nie, olejowane lub lakierowane, wielowarstwowe. Najzupełniej różne i zainspirowane nowoczesnością. Przy wyborze podłogi liczy się jej funkcjonalność, ponadczasowość i najwyższa jakość.

ZOBACZ TEŻ: Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera, jak się do tego przygotować?

Może się to udać doskonale, z pomocą doświadczonego projektanta wnętrz, który chętnie wykorzysta w tym temacie swoje możliwości. Jeżeli znudził Ci się wystrój własnego mieszkania i chciałbyś dużo zmienić w nim niewielkim  kosztem,  nie uszczuplając wielce domowego budżetu, to zmień  aranżację podłogi lub podłóg. Efekt murowany.

heksagonydrewno

Ciekawym pomysłem może być także posadzka z żywicy epoksydowej, czyli podłoga 3d:

ZOBACZ TEŻ: Podłoga 3d, jak zrobić? Czyli fotopodłoga w mieszkaniu – projektowanie wnętrz


Skontaktuj się z nami