projektowanie wnętrz kuchnia

Projektowanie wnętrz – projekt kuchni

Projekt kuchni wymaga od inwestora oraz projektanta wnętrz odpowiedzi na szereg pytań, które rodzą się podczas tworzenia tego najbardziej wymagającego pomieszczenia pod względem projektowym.

Projekt kuchni wymaga podjęcia wielu decyzji. Jedną z ważniejszych jest materiał z jakiego będzie wykonane fronty i blat naszej kuchni.

Fronty – najpopularniejsze to:

Blaty – najpopularniejsze to:

ZOBACZ TEŻ: Wytyczne usytuowania przyłączy w kuchni.

 Fot. akademiadobrychwnetrz.pl 

Projekt kuchni wymaga również przemyślenia jakie sprzęty chcemy mieć w kuchni.

Zlecając projekt kuchni architektowi, zaczynamy od przemyślenia, jaką chcemy lodówkę, jaką zmywarkę, zlew, jaki piekarnik, czy chcemy mikrofalę? Robimy listę wszystkich sprzętów, które chcielibyśmy mieć w naszej kuchni.

Najważniejszym elementem planowania kuchni, jest ciąg przyczynowo-skutkowy 🙂    jak zaprojektować kuchnię?Czyli tak, mamy miejsce do przechowywania, czyli szafka (bądź spiżarka), w której przechowujemy produkty oraz lodówka. Wyciągając rzeczy z lodówki, musimy mieć miejsce do odłożenia. Następnie krok to mycie produktów, potem obróbka i ostatni krok to gotowanie w garnku bądź piekarniku.

Projekt kuchni, a wszelkiego rodzaju wymiary, czyli wysokości, głębokości.

Jeżeli chodzi o szafki dolne, to ich głębokość jest jakby oczywista, czyli 60cm, natomiast ich wysokość już taka nie jest. Kiedyś przyjmowało się, że wysokość blatu wynosi po prostu 85cm. Natomiast jeżeli ktoś ma 185cm wzrostu, taki blat jest już trochę za niski. Wysokość blatu powinniśmy dostosować do naszego zapotrzebowania.

Wysokość górnych szafek, a właściwie odległość pomiędzy blatem a górnymi szafkami waha się między 55cm a 60cm i jest to sprawa indywidualna. Najlepiej przetestować u znajomych i rodziny, jaka wysokość odpowiada nam najbardziej.

Im więcej szuflad, tym lepiej. Dzięki szufladom nie musimy „nurkować” do szafek i jest to po prostu najwygodniejszy sposób przechowywania. Nie musimy przekładać rzeczy z przodu, jeśli chcemy się dostać do przedmiotów z tyłu.

ZOBACZ TEŻ: 10 grzechów głównych projektowania wnętrz.

Ważne wymiary to:

Jakie informacje musi zawierać projekt kuchni, aby był kompletny?

Dobór zawiasów przez projektanta nie jest konieczny, takie decyzje powinien podjąć stolarz. Można ewentualnie wskazać kolor wykończenia zawiasów – Blum na przykład wprowadził zawiasy w kolorze czarnym.

projekt wnętrz

 


Najnowsze na blogu

czym się różnic projektant od architekta wnętrz?
05.02.2020

Dekorator, projektant czy architekt wnętrz? Czym się różnią te zawody?

Czy projektant, architekt wnętrz i dekorator to takie same zawody? Czym się dokładnie zajmują?

Jak wybrać dobrego architekta do projektu indywidualnego?
04.29.2020

Jak wybrać dobrego architekta do projektu indywidualnego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze architekta, który ma wykonać indywidualny projekt domu?

proces projektowania wnętrz
04.26.2020

Jak przebiega proces projektowania wnętrz i ile trwa?

W jaki sposób przebiega projekt wnętrz? Ile on trwa? Wszystkie etapy projektowania wnętrz opisane krok po kroku.

jaki jest najlepszy program do projektowania wnętrz?
03.01.2020

Jaki jest najlepszy program do projektowania wnętrz?

Każdy projektant wnętrz, który zaczyna swoją przygodę ma poważny dylemat, jakie narzędzie pracy wybrać w gąszczu programów do projektowania. Stworzyliśmy zestawienie tych ważniejszych, i naszym zdaniem godnych uwagi.

Zobacz więcej artykułów

Skontaktuj się z namiMetody płatności