Jakie cechy ma dobry architekt wnętrz ?

10 cech dobrego architekta wnętrz

Architekt wnętrz to nie tylko artysta, ale także osoba która posiada wiele umiejętności i cech, po to aby dobrze wykonywać swoją pacę. Projekt wnętrz to nie tylko siedzenie za biurkiem nad jego realizacją, ale również częsty kontakt z Inwestorem. No właśnie, ale jakie cechy są niezbędne, aby projektant był dobry w swym fachu?

  1. Ma poczucie estetyki

Dobry architekt wnętrz ma doskonałe poczucie estetyki i potrafi bezbłędnie zestawiać nieoczywiste kolory.

  1. Jest odważny

Co z tego jeżeli architekt będzie miał gust, ale nie będzie miał siły przebicia podczas tworzenia projektów wnętrz? Dobry architekt wnętrz, poradzi sobie z nieokiełznanym klientem, który ma masę „oryginalnych” pomysłów na swój dom.

  1. Potrafi słuchać

To prawda, że dobry architekt potrafi obronić swoja wizję, ale musi być również dobrym słuchaczem i obserwatorem. Jest to potrzebne po to, aby projekt wnętrz był skrojony na miarę potrzeb Inwestora.

  1. Ma w portfolio realizacje

Oprócz pięknych wizualizacji, architekt powinien posiadać w swoim portfolio realizacje. Pokażą one czarno na białym, czy jego wizje da się zrealizować, czy może buja w obłokach.

  1. Jest słowny

Architekt wnętrz to jakby nie patrzeć artysta, a takim wiele się wybacza, ale.. Co nam po pięknym projekcie wnętrz, jeżeli na przykład architekt przeciąga projekt w nieskończoność bo robi ich kilka jednocześnie w celu zysku, a Inwestor ma sztywne terminy i remont musi się zacząć przed terminem finału projektu?

  1. Zna materiały

Oprócz poczucia estetyki, dobry architekt wnętrz powinien być ekspertem od materiałów wykorzystywanych do wykańczania wnętrz. Co z tego jeżeli projektant wymyśli sobie blat z marmuru w kuchni, skoro nie będzie on funkcjonalny?

  1. Ma wyobraźnię przestrzenną

Ma ponad przeciętną wyobraźnię przestrzenną, potrafi w głowie stworzyć idealny układ, po czym przelewa pomysły na papier czy do programu CAD.

  1. Zna zasady ergonomii

Bardzo ważna umiejętność dobrego architekta, to znajomość i korzystanie z zasad ergonomii w projektowaniu wnętrz. Co z tego, że Inwestor będzie miał piękną łazienkę, jeżeli sanitariaty nie będą usytuowane w odpowiedniej odległości od siebie i będzie ona niefunkcjonalna?

  1. Jest dyskretny

Każdy dobry projekt wnętrz jest poprzedzony dokładnym wywiadem z całą rodziną, i tutaj architekt powinien wykazać się ostrożnością i wyczuciem. Czasami poruszane są przeróżne, niekiedy drażliwe tematy.

  1. Ma poczucie humoru

Proces projektowy jest niekiedy bardzo stresujący, i w sytuacjach kryzysowych architekt powinien potrafić rozładować atmosferę, kiedy emocje sięgają zenitu.

Komentarze są wyłączone.


Najnowsze na blogu

jakie są najczęstsze błędy w projektowaniu wnętrz?
07.05.2019

Projektowanie wnętrz, a najczęściej popełniane błędy przez architektów

Najczęstsze błędy popełniane podczas projektowania wnętrz

Jakie cechy ma dobry architekt wnętrz ?
06.28.2019

10 cech dobrego architekta wnętrz

Jakie cechy powinien posiadać dobry architekt wnętrz?

odbiór kluczy od mieszkania
06.25.2019

Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera, a odbiór kluczy. Na co zwrócić uwagę?

Kilka wskazówek, jak przygotować się na odbiór mieszkania.

Podłoga 3d z żywicy epoksydowej
06.22.2019

Podłoga 3D z żywicy epoksydowej – jak zrobić graficzną podłogę?

Kilka słów o podłogach 3D z żywicy epoksydowej

Zobacz więcej artykułów

Skontaktuj się z namiMetody płatności