jaki jest najlepszy program do projektowania wnętrz?

Jaki jest najlepszy program do projektowania wnętrz?

Jaki jest najlepszy program do projektowania wnętrz? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Jednym z ważniejszych narzędzi projektanta wnętrz, jest program w którym wykonuje rysunki techniczne oraz wizualizacje. Przygotowaliśmy dla Was przegląd ważniejszych programów na rynku, profesjonalnych oraz tych trochę mniej. Różnią się od siebie nie tylko ceną, stopniem zaawansowania ale także możliwościami, które mogą być nieograniczone.

ZOBACZ TEŻ: Projekt mieszkania – jakie pytania powinien zadać architekt wnętrz?

Najlepszy program do projektowania wnętrz? Przegląd programów dla przyszłych architektów wnętrz.

 

Archicad – cena 25000 zł

najlepszy program do projektowania wnętrz archicad

Zaawansowany program, z nieograniczonymi możliwościami projektowania wnętrz oraz elewacji, co jest istotne, ponieważ klienci w pakiecie dosyć często życzą sobie oprócz projektu wnętrz także projekt elewacji. Na podstawie tworzonego rzutu 2d automatycznie generowane są elewacje, przekroje i model 3D, co zapewnia spójność projektu. Możliwa edycja w  każdym z widoków znacznie ułatwia pracę projektanta wnętrz. Bogata baza modeli 3d oraz  możliwość rozbudowywania biblioteki własnymi obiektami, czyni program przyjaznym architektom wnętrz, i jest bardzo chętnie przez nich wykorzystywany. W programie mamy możliwość wykonania renderów, jednak są one na dość niskim poziomie, więc jest potrzeba dokupienia innego kompatybilnego programu do tworzenia wizualizacji, np. Artlantis.

najlepszy program do projektowania wnętrz archicadnajlepszy program do projektowania wnętrz archicad

 

 

 

Caddecor PRO – cena 11000 zł

najlepszy program do projektowania wnętrz cad decor pro

Program stworzony od samego początku z myślą tylko o wnętrzach, co z jednej strony jest plusem, ponieważ jest dość solidnie dopracowany z uwzględnieniem potrzeb projektantów wnętrz, niestety projektu elewacji w tym programie już nie zrobimy. Posiada wiele przydatnych modułów, m.in. moduł do tworzenia szaf wnękowych, do tworzenia własnej bazy płytek, obszerne bazy mebli, wszelkiego rodzaju sprzętów, gotowe bazy płytek wielu producentów, płyt meblowych, okładzin itd. Moduł szaf wnękowych jest dodatkowo płatny – 2400 zł. Największą wadą programu jest brak możliwości wykonania rzetelnej dokumentacji technicznej dla wykonawców, więc trzeba się liczyć z tym, że rysunki 2d będą musiały być robione od zera dla ekipy remontowej.

 

najlepszy program do projektowania wnętrz cad decor pro

najlepszy program do projektowania wnętrz cad decor pro

 

 

 

3ds Max – licencja czasowa na 3 lata 23000zł

najlepszy program do projektowania wnętrz 3ds max

Jeden z bardziej zaawansowanych programów do tworzenia modeli 3D oraz wizualizacji na rynku. Program ten tworzy faktycznie fotorealistyczne wizualizacje, jednak trzeba wiele pracy, aby wgryźć się w obsługę programu. Gdy jednak to się uda, jest to potężne narzędzie dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Program dla najbardziej wymagających perfekcjonistów.

najlepszy program do projektowania wnętrz 3ds max

najlepszy program do projektowania wnętrz 3ds max

 

 

 

Sketchup – cena 4000 zł

najlepszy program do projektowania wnętrz sketchup

ZOBACZ TEŻ: Projekt kuchni.

Prosty w obsłudze program do rysowania 3d uwielbiany przez wielu projektantów wnętrz. Nie stworzymy w nim wizualizacji, potrzebny będzie silnik do renderów np. V-Ray, Artlantis. Czy jest to najlepszy program do projektowania wnętrz? Nie wiemy, ale jest na pewno jednym z bardziej popularnych. Uwielbienie wśród architektów wnętrz tutaj nie dziwi ze względu na doskonały stosunek jakości do ceny. Co prawda nie jest to tak złożone narzędzie jak 3ds Max, ale z pewnością zadowoli większość projektantów.

 

najlepszy program do projektowania wnętrz sketchup

najlepszy program do projektowania wnętrz sketchup

 

 

Cinema 4d Studio – 15000 zł

najlepszy program do projektowania wnętrz cinema 4d studio

 

Kolejne potężne narzędzie do projektowania, trochę mniej znane od 3ds Max, ale przy okazji trochę tańsze. Tutaj również, potrzeba niemało czasu aby stworzyć finalny render, choć efekty są zdumiewające.

najlepszy program do projektowania wnętrz cinema 4d studionajlepszy program do projektowania wnętrz cinema 4d studio

 

 

 

Artlantis Studio – cena 5000 zł

najlepszy program do projektowania wnętrz artlantis studio

Prosty program do tworzenia wizualizacji, na dość zaawansowanym poziomie. Pozwala tworzyć w dosyć szybkim czasie fotorealistyczne wizualizacje. Nie jest to jednak program dla perfekcjonistów, i jest o poziom niżej niż V-Ray. Artlantis jest kompatybilny z wieloma programami do modelowania 3d, między innymi z programem Archicad czy  Sktechup.

 

najlepszy program do projektowania wnętrz artlantis studionajlepszy program do projektowania wnętrz artlantis studio

 

 

 

V-Ray – cena 2500 zł/4500 zł

najlepszy program do projektowania wnętrz v-ray

Zaawansowany silnik do renderów, kompatybilny z 3ds Max oraz Sketchup. Program zdecydowanie dla wymagających architektów wnętrz. Nie jest tak prosty w obsłudze jak Artlantis, jednak dla perfekcjonistów jest to idealne narzędzie do tworzenia fotorealistycznych wizualizacji dla klientów. Cena zależy od tego czy program jest pod 3ds Max czy Sketchup (pod 3ds Max jest wyższa).

najlepszy program do projektowania wnętrz v-raynajlepszy program do projektowania wnętrz v-ray

 

 

Autocad – cena 5000 zł za licencję czasową na 3 lata

najlepszy program do projektowania wnętrz autocad

Narzędzie służące głównie do kreślenia 2d, i raczej tylko w taki sposób korzystają z niego architekci wnętrz. Ustawianie grubości linii w Archicad, które ma znaczenie w wydrukach dokumentacji bywa irytujące i tutaj z pomocą przychodzi AutoCad, w którym wszystko idzie szybko i sprawnie.

najlepszy program do projektowania wnętrz autocad

najlepszy program do projektowania wnętrz autocad

ZOBACZ TEŻ: Jaki jest najlepszy darmowy program do projektowania wnętrz?

A Waszym zdaniem, jaki jest najlepszy program do projektowania wnętrz? Jeżeli jesteś projektantem wnętrz, i masz/miałeś styczność z innym programem, podziel proszę swoimi uwagami na forum poniżej. Pomoże to na pewno wielu przyszłym i obecnym architektom wnętrz.

 

 

 


Skontaktuj się z nami